close
close

DARMOWA DOSTAWA JUŻ W 24 GODZINY!

spokojny sen z kanaste cbd

Co i jak jeść, żeby lepiej sypiać?


Bez względu na to, czy masz problemy z zasypianiem, czy budzisz się w środku nocy, jedną z przyczyn mogą być twoje nawyki żywieniowe.

Jeśli zależy ci na poprawie jakości snu, musisz pamiętać o dwóch kwestiach: jakości i długości. Badania pokazują, że na oba te czynniki wpływa to, co jemy. Pomimo korelacji między dietą a snem, nie jest jasne, czy to nasze żywienie wpływa na nasz sen, czy odwrotnie. Zatem wynika z tego, że gdy jesteś niewyspany, dokonywanie dobrych wyborów żywieniowych nie jest łatwe i jedzenie, po które częściej sięgasz stanowią cukry, rafinowane węglowodany, alkohol i nadmierna ilość kofeiny, które hamują naszą zdolność do głębokiego, regenerującego odpoczynku, jakiego potrzebujemy. I chociaż wiemy, że wyższe dawki CBD mogą pomóc ukołysać cię do niczym niezakłóconego snu, warto przyjrzeć się bliżej swoim nawykom żywieniowym, aby dać organizmowi szansę na głębszą zmianę.


Postaw na warzywa (liściaste).

Zielenina jest naszpikowana składnikami odżywczymi wspomagającymi sen dobrej jakości. Magnez występujący w szpinaku, buraku liściowym oraz kapuście liściastej redukuje stres, wyrównuje nastrój i pomaga w odprężeniu, co poprawia zarówno jakość snu, jak i wydłuża jego czas. Warzywa zielone bogate w wapń, takie jak brokuł, kapusta liściasta, gorczyca oraz jarmuż, zawierają tryptofan, czyli aminokwas, który pobudza naturalną produkcję melatoniny w organizmie. Co więcej, karotenoidy są potężnymi antyoksydantami, którym często przypisuje się ułatwianie zasypiania.

Wybieraj produkty pełnoziarniste zamiast rafinowanych węglowodanów.


Bogate w błonnik produkty pełnoziarniste, w tym brązowy ryż, gryka, owiec, komosa ryżowa oraz jęczmień wspomagają regenerujący, głęboki sen i zapobiegają skokom poziomu cukru we krwi, które zaburzają poziom melatoniny. Zewnętrzna łuska produktów pełnoziarnistych jest również bogata w magnez i zawiera witaminy z grupy B, które regulują poziom tryptofanu. Z kolei ziarna, z których produkuje się naszpikowane rafinowanymi węglowodanami makarony, biały chleb i białą mąkę, pozbawione są włóknistych, bogatych w składniki odżywcze łusek, co powoduje skoki cukru we krwi i może zakłócać jakość i czas trwania snu.


Jedz tłuste ryby 2-3 razy w tygodniu.


Tłuste ryby, takie jak łosoś, makrela, sardynka, sardela oraz palia jeziorowa są bogatym źródłem kwasów Omega 3 oraz witaminy D, które odpowiadają za regulację snu. Kwasy Omega 3 mają wysokie działanie przeciwzapalne, co jest bardzo korzystne dla osób cierpiących na bezdech senny. Jeśli nie lubisz ryb lub nie udaje cię się spożywać ich regularnie, wypróbuj tran lub suplementy zawierające algi morskie (opcja wegańska).

Sięgaj po owoce.


Niektóre owoce, takie jak wiśnie, winogrona, kiwi i truskawki są bogatym źródłem melatoniny, która reguluje cykl snu. Koncentraty soku z kwaśnych wiśni są łatwo dostępne i nietrudno je przyrządzić, zamiast drinka na noc, mieszając je z wodą gazowaną i odrobiną soku wyciśniętego z limonki.


Trzymaj się rytmu.


O rytmie dobowym, który reguluje sen, decyduje aktywność na jawie. Jedzenie o regularnych porach każdego dnia, a także ustalenie rutyny przed snem pomaga stworzyć wzorce snu i czuwania, do których organizm może się dostosować. Pomocne może okazać się również zjedzenie największego posiłku w porze obiadowej i lżejszej kolacji kilka godzin przed snem, aby zapewnić organizmowi wystarczająco dużo czasu na trawienie. Zupa jest świetną opcją na regenerującą i lekką kolację.


* Poziom THC w sprzedawanych produktach nie przekracza 0,2%.
Prezentowany produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie. Efekty zażywania produktów mogą się różnić.