Naturalne sposoby na stres i niepokój. Sprawdź!
ZAMRAŻAMY CENY NA ŚWIĘTA!
-50% z kodem ZIMA
Dbanie o niski poziom stresu jest kluczowe dla dobrego samopoczucia. Utrata wewnętrznej równowagi może obniżyć nasz poziom szczęścia i efektywności.
Ponadto, może przyczynić się do utraty poczucia spójności w naszym ciele i umyśle. Na szczęście, istnieją naturalne sposoby na radzenie sobie z codziennym stresem i zmianę naszych reakcji w jego obliczu. Mamy na myśli wprowadzenie swoich nawyków, diety i suplementów na wyższy poziom. Gotowi? Zaczynamy.
Naucz się identyfikować symptomy stresu
Każdy z nas doświadcza stresu i niepokoju na swój sposób. Niektórzy ludzie stają się humorzaści, smutni lub rozgniewani podczas gdy inni mogą doświadczać senności, przemęczenia mięśni, bólu głowy lub nawet wypadania włosów.
Twoje jelita również mogą wysyłać ci sygnały. W jelitach znajduje się nasz „drugi mózg” znany jako jelitowy układ nerwowy. Jelitowy układ nerwowy tworzy ponad 100 milionów neuronów! Więcej niż w rdzeniu kręgowym albo obwodowym układzie nerwowym. Ponadto, używa więcej niż 30 neuroprzekaźników i przechowuje 95% znajdującej się w ciele serotoniny – związku, którego jedną z funkcji jest regulowanie nastroju. Jelita komunikują się z mózgiem i vice versa.
Co więcej, zachwiana równowaga we florze bakteryjnej jelit może powodować uczucie niepokoju.
Jest coś, co możesz z tym zrobić – naturalne sposoby na stres
Kiedyś czujesz się przytłoczony, pokonanie stresu może wydawać się trudnym zadaniem. Dlatego rozsądnym podejściem jest wdrażać nie więcej niż jeden sposób jednocześnie.
1. Przemyśl swoją dietę pod kątem składników odżywczych
Podaruj swojemu ciału paliwo bogate w witaminy, minerały, zdrowe tłuszcze, elektrolity, antyoksydanty i aminokwasy aby pomóc swojemu mózgowi i ciału lepiej radzić sobie ze stresem.
- Sfermentowana żywność: Oprócz suplementacji sprawdzonymi probiotykami, warto spróbować spożywać żywność bogatą w probiotyki, która ma pozytywny wpływ na florę bakteryjną jelit. Wypróbuj niesłodzony kefir, kombuchę, kapustę kiszoną, kimchi i ser z niepasteryzowanego mleka.
- Antyoksydanty: Pomagają łagodzić skutki wolnych rodników, nazywanych również stresem oksydacyjnym. Wypróbuj jagody, truskawki, maliny, wiśnie, jeżyny, jagody Goji, orzechy pekan, karczochy, czosnek, zieloną herbatę i gorzką czekoladę.
- Minerały i elektrolity takie jak Wapń, Magnez i Cynk: Pomogą Ci lepiej spać i rozluźnić mięśnie. Znajdziesz je w fasoli, kiełkach, łososiu, awokado, orzechach, niesłodzonym jogurcie, ciemnych, liściastych warzywach i bananach.
- Unikaj cukru, glutenu i przetworzonej żywności jak tylko to możliwe.
2. Uzupełnij swoje suplementy o wysokiej jakości ekstrakt konopny
Nasze ciało posiada niezwykle ważny i rozległy układ receptorów nazywany Układem Endokannabinoidowym (ECS). Układ Endokannabinoidowy jest potencjalnie najbardziej wartościowym układem biologicznym w regulowaniu zdrowia człowieka. ECS składa się z receptorów kannabinoidowych. Istnieją dwa podstawowe rodzaje tych receptorów, kannabinoidowe typu 1 (CB1), kannabinoidowe typu 2 (CB2).
Nasze ciało tworzy związki zwane endokannabinoidami, z kolei konopie wytwarzają fitokannabinoidy, które stymulują nasze receptory. ECS ma ogromny wpływ na nasze procesy biologiczne. Jednakże naukowcy wierzą, że jego prawdziwym celem jest doprowadzenie do optymalnego zdrowia i utrzymanie tego stanu. Kanaste zawiera fitokannabinoidy pochodzące z całych roślin, w tym kluczowy, nieuzależniający i niepsychoaktywny składnik. Te fitokannabinoidy w natualny sposób podłączają się do receptorów ECS i pomagają w doprowadzeniu do i utrzymaniu dobrego zdrowia. Wiele z tych receptorów znajduje się w obszarach mózgu odpowiedzialnych za regulowanie nastroju, zachowania, stresu, snu, strachu i drażliwości.
- Naturalny Olejek Kanaste: Zawierający ekstrakt o pełnym spektrum pochodzący z konopii siewnych jak również naturalne występujące antyoksydanty. Kupując olej (ekstrakt) konopny, pamiętaj, że jakość jest kluczem do sukcesu. Kanaste jest produkowane z konopii pochodzących z upraw ekologicznych, a produkt końcowy jest poddawany niezależnym badaniom laboratoryjnym na skuteczność i czystość.
3. Medytacja
Można odnieść wrażenie, że ostatnimi czasy wszyscy medytują. Jest ku temu dobry powód. Wiele badań wykazuje skuteczność medytacji w redukcji stresu, poprawie jakości snu, pobudzaniu kreatywnego myślenia i wyższym poziomie energii. Najtrudniejszą częścią medytacji jest znaleźć na nią czas. Na szczęście technologia może nam tutaj pomóc. Nasze ulubione aplikacje do medytacji:
- Headspace: aplikacja pomagająca pokonać stres za pomocą medytacji. Autorzy nazywają ją „siłownią dla umysłu”.
- Calm: aplikacja która ma nam pomóc w zrelaksowaniu się. Nieważne czy będzie to drzemka czy też medytacja, odpowiednio dopasowane dźwięki zadbają o nasz spokój.
4. Zrób dla kogoś coś dobrego
Ta rada jest dość prosta. Akt dzielenia się może stymulować neuroprzekaźniki związane z pozytywnymi uczuciami i zmniejszać poczucie zmartwienia.
Altruizm pomaga nam spojrzeć do wewnątrz i daje nam pozytywną perspektywa w obszarach, które powodują stres w naszym życiu. Skupiając się na potrzebach innych uwydatniamy nasze poczucie wdzięczności za nasze życie.